wideofilmowanie, fotografia ślubna, fotograf Grodzisk Mazowiecki

Wideofilmowanie i zdjęcia ślubne w praktyce, czyli odpowiedzi na najczęściej zadawane pytania.

Czy możemy wprowadzać zmiany do proponowanych pakietów?

Jak najbardziej:) Przedstawiane Państwu pakiety są jedynie orientacyjne i często tworzą tylko bazę, na której Narzeczeni budują swój zindywidualizowany pakiet ślubny. Możecie Państwo np. zmienić czas finalnego materiału czy liczbę przekazywanych nośników. Po poznaniu Państwa oczekiwań przedstawiamy zindywidualizowaną ofertę. Chcemy, aby nasze usługi: wideofilmowanie ślubu, czy artystyczna fotografia ślubna były „szyte na miarę” i wychodziły naprzeciw Państwa oczekiwaniom.

Co to jest filmowanie DSLR i czy nagrywanie wesel tradycyjnymi kamerami to przeżytek?

Nagranie ślubu DSLR, to temat niezwykle gorący. Coraz częściej możemy bowiem podczas ślubu zobaczyć operatorów nagrywających lustrzankami cyfrowymi. Czym charakteryzuje się nagranie DSLR (lustrzankami cyfrowymi)? Czy technika ta wyprze nagrywania tradycyjnymi kamerami? O tym wszystkim przeczytać możecie na naszym blogu w artykule DSLR vs kamera. Linki tutaj: http://www.filmifotografia.pl/dslr-vs-kamera

Czy możemy zdecydować się tylko na usługę filmową lub tylko na usługę fotograficzną?

Oczywiście:) Filmifotografia.pl, to zarówno pakiety łączone (wideofilmowanie oraz fotografie ślubne) jak także usługi oddzielne – sama fotografia ślubna lub sama usługa filmowa. W przypadku wyboru tej pierwszej opcji (film i zdjęcia ze ślubu) mogą Państwo liczyć na preferencyjne ceny. Opcja wyboru usługi łączonej, to również gwarancja nieskazitelnej współpracy fotografa i operatorów kamery, a także brak problemów przy przekazywaniu zdjęć potrzebnych przy postprodukcji filmowej, czyli przy montażu filmu.

Czy możemy obejrzeć więcej filmów i fotografii?

Jak najbardziej. Zapraszamy na spotkanie w siedzibie naszej firmy, podczas którego będziemy mogli przedstawić Państwu więcej produkcji. Ze względu na prywatność naszych Klientów nie wszystkie realizacje udostępniamy online.

Co to jest HDV i FULL HD? Czy jest między nimi jakaś różnica? Jakie ma to znaczenie dla nas?

HDV oraz Full HD, to nazwy formatów w jakich kamery rejestrują obraz, czyli w jakich nagrywają moment np. zawierania przez Państwa ślubu. Formaty te nie są sobie równe. Full HD, to jakość lepsza niż HDV. Format HDV, to High Definition Video, czyli obraz w wysokiej rozdzielczości. Nazwa ta (bardzo ładnie brzmiąca) często wprowadza Państwa w błąd sugerując, iż jest to już najwyższa jakość w jakiej możecie Państwo mieć nagrany film ze ślubu i wesela. Nic bardziej mylnego. HDV, to obraz nagrywany w rozdzielczości 1440×1080 pikseli. Full HD natomiast, to rejestracja obrazu w rozdzielczości 1920×1080. Patrząc na te parametry już konkretnie widzimy, że w przypadku formatu Full HD mamy w poziomie więcej pikseli. Dlaczego to takie ważne? Więcej pikseli, to więcej zarejestrowanych szczegółów, a co za tym idzie – lepsza jakość Państwa filmu ślubnego. Filmifotografia.pl nagrywa w formacie Full HD.

Jaki mam wpływ na treści, które będzie zawierał film z naszego ślubu i wesela?

Zależy nam nie tylko na tym, abyście byli Państwo zadowolenia z jakości filmu ślubnego, ale i na tym, aby na filmie nie zabrakło niczego, co sobie Państwo wymarzyli, ani nikogo kto jest dla Państwa szczególnie ważny! Dlatego właśnie przygotowaliśmy specjalny plik tekstowy – Kartę Informacyjną, w którym wspierając się pomocniczymi pytaniami, dajecie nam Państwo zindywidualizowaną instrukcję:) W dokumencie tym informujecie nas Państwo o momentach dla siebie szczególnie ważnych, o atrakcjach, które Państwo przygotowujecie dla gości, o tym, które części Mszy Świętej chcecie Państwo mieć zamieszczone na filmie w całości, etc. Ponadto również na etapie postprodukcji (montażu) kontaktujemy się z Państwem w sprawie muzyki czy zdjęć do filmu. Wiemy, że oferowana przez nas usługa może dawać dużo radości, wzruszeń i może to być prawdziwa, bo osobista pamiątka ślubna!

Czy możemy sami wybrać muzykę do naszego filmu ślubnego?

Jak najbardziej:) Możecie Państwo zaproponować konkretne utwory lub określony styl. Możecie też Państwo liczyć na naszą pomoc w tym zakresie. Doradzamy np. czy dany utwór będzie „się montował”, czyli czy będzie atrakcyjnie zgrywał się z obrazem. Jeżeli natomiast sami Państwo nie wiecie jaka piosenka najlepiej dopełni wasz film, to możecie zupełnie powierzyć tę kwestie nam.

Jak długo będziemy musieli czekać na nasz film ślubny i nasze zdjęcia z wesela?

Standardowo materiały oddajemy w ciągu dwóch miesięcy (maksymalny czas oddania, to trzy miesiące). Czas ten może się wydłużyć jeżeli np. wyruszycie Państwo tuż po ślubie na zasłużony odpoczynek i nie będziemy mogli otrzymać od Państwa potrzebnych do realizacji filmu materiałów lub nie będziemy mogli wykonać w tygodniu po ślubie takich usług jak: filmowy plener ślubny, czy stylizowana sesja ślubna. W takich sytuacjach czas oddania filmu ślubnego, czy fotoalbumu ustalamy wspólnie.

Chcielibyśmy na oddzielnej płycie mieć nagrany sam ślub. Czy jest to możliwe?

Tak. Oczywiście jest to możliwe:) (Zob. niżej)

Czy możemy zamówić więcej płyt, albumów/fotoksiążek.

Oczywiście:) Na Państwa zamówienie przygotowujemy określoną ilość płyt DVD lub pendriv’ów. Istnieje też możliwość zamówienia płyt ze specjalną dedykacją (dla rodziców, chrzestnych, etc.).

Czy możemy liczyć na jakieś zniżki?

Tak:) W przypadku wyboru większej liczby usług wycenę przygotowujemy indywidualnie. Niektóre pary decydują się nie tylko na film i zdjęcia ślubne, ale również np. na filmowe podziękowanie dla rodziców, sesję narzeczeńską, czy plener ślubny. Innych Przyszłych Małżonków fascynuje fotograficzny stylizowany plener ślubny.

Jak wyglądają formalności po podjęciu decyzji o współpracy z Filmifotografia.pl?

Jeżeli będziecie Państwo zdecydowani, aby to Filmifotografia.pl wykonała dla Państwa film ze ślubu i wesela, zdjęcia na ślubie, filmowe podziękowania dla rodziców, sesję ślubną – artystyczny plener ślubny lub jakąś inną z naszych usług filmowych i fotograficznych, to zawsze wówczas podpisujemy umowę. W trakcie wypełniania tego dokumentu przekazujecie nam Państwo zaliczkę. Podpisujemy również wówczas załącznik do umowy: Pakiety. W nim dokładnie spisujemy usługę/usługi, na które się Państwo zdecydowaliście.

Co to jest Karta Informacyjna?

To plik tekstowy, w którym informują nas Państwo o swoich oczekiwaniach względem filmu ślubnego/weselnego lub fotografii ślubnej. Dokument ten zawiera przygotowane przez nas pytania, które pomogą Państwu przy określeniu swoich priorytetów i założeń jakie macie Państwo względem naszych usług: wideofilmowanie oraz/lub fotografia ślubna. Karta Informacyjna jest gwarantem tego, aby przekazywany Państwu film ślubny lub zdjęcia ze ślubu były zrealizowane zgodnie z Państwa wizją.

Czy możemy wybrać album w jakim przekazane nam zostaną fotografie ze ślubu i wesela?

Oczywiście. Zależy nam, aby zdjęcia ślubne oddać Państwu w albumie, który spełnia oczekiwania i stanowi świetną oprawę fotografii z Państwa ślubu, wesela, czy pleneru.

Czy mamy wpływ na to, jakie zdjęcia będziemy mieli na okładce płyt i z jakiego materiału będzie ona wykonana?

Tak. Oczywiście, możecie Państwo wybrać fotografie, które będą tworzyły okładkę płyt. Ponadto projekt grafiki, która będzie stanowiła okładkę, możemy Państwu przekazać do akceptacji przed drukiem. Podczas spotkania przedstawiamy również Państwu różne możliwości jeżeli chodzi o opakowania płyt (materiał, wielkość, etc.).

Ile osób z Filmifotografia.pl będzie pracowało podczas nagrywania i fotografowania naszego ślubu i wesela?

Liczba ta związana jest oczywiście z rodzajem usług na jakie się Państwo zdecydujecie. Nagranie ślubu DSLR realizowane jest przez dwóch operatorów, a usługę fotograficzną wykonuje zazwyczaj jeden fotograf. W momencie wyboru np. usługi łączonej (film DSLR + fotografia ślubna) są to trzy osoby. Zawsze jednak wybierając usługę łączoną za zdjęcia odpowiada fotograf, a za film operator. Nigdy natomiast kamerzysta nie jest jednocześnie fotografem, a fotograf – operatorem.

Czy możemy zmienić czas trwania naszego filmu?

Film realizujemy dla Państwa! Może mieć on taką długość, jaką chcecie Państwo, aby miał. Filmifotografia.pl przedstawia standardowe długości materiałów ślubnych, ale czekamy również na Państwa sugestie i oczekiwania. Jak najbardziej można więc ustalić z nami czas trwania filmu ze ślubu i wesela.

Co to jest internetowa galeria zdjęć?

Internetowa galeria fotografii, to specjalnie dla Państwa przygotowywana strona internetowa, na której zamieszczamy wybrane (już poddane postprocesingowi – obróbce) zdjęcia ze ślubu i wesela. Przekazujemy Państwu adres tej strony (zazwyczaj Państwa imiona i nazwisko) wraz z dostępem do galerii przez miesiąc. Oferta ta dostępna jest w ramach standardu przy każdym pakiecie fotograficznym.

Czy zdjęcia ze ślubu i wesela, a także fotografie z pleneru ślubnego, które od Państwa otrzymamy będziemy mogli bez problemu wywołać?

Zdjęcia ze ślubu i wesela, a także zdjęcia z pleneru ślubnego (poddane obróbce) przekazujemy Państwu w formacie JPG. Fotografie te przekazujemy w pełnej jakości i obrobione w standardowym profilu kolorów, a co za tym idzie będziecie Państwo mogli wywołać je w dowolnym fotolabie.

Co w praktyce oznacza nagrywanie ślubu dronem?

W praktyce daje to gwarancję, że film z Państwa ślubu i wesela będzie zawierał niezapomniane i zapierające dech w piersiach ujęcia lotnicze! Nagranie takie zdecydowanie podnosi jakość filmu i nadje mu „kinowy” charakter. Na nagranie ślubu dronem Narzeczeni decydują się coraz częściej. Filmifotografia.pl oczywiście posiada w swojej ofercie zdjęcia lotnicze.

Autor: Filmifotografia.pl (kopiowanie całego faq, bądź jego części bez zgody autora jest zabronione)